AnasayfaİnternetBing'den Geliştiricilere Özel Arama Özellikleri

Bing’den Geliştiricilere Özel Arama Özellikleri

Microsoft’un arama motoru Bing, platforma eklediği yeni bir özellik ile diğer tarayıcılardan kendisini ayırıyor. Geliştiricilerin gün içerisinde birçok kez arama yaptığını; bu aramaların da genellikle kodları kapsadığını farkeden Bing, kodlama yapan kişilere kolaylık sağlayacak yeni bir arama özelliğini kullanıma sunuyor.

Microsoft & HackerRank işbirliğinde kullanıma sunulan yeni özellik, geliştiriciler aradığı kodlara doğrudan arama sonuçları sayfası üzerinden detaylı bir şekilde ulaşabilmelerini sağlıyor.

Bing-Kod-Editoru

Örneğin “string concat C#” şeklinde bir arama yapıldığında, arama sonuçları sayfasında bu kod ile ilgili interaktif bir kod editörü beliriyor. Kullanıcılar bu editör üzerinden değişiklik yapabildiği gibi; kodları bu alan üzerinden çalıştırabiliyor.

Geliştiriciler için oldukça kolaylık sağlayacak olan bu özellik, şu anda C, C++, C#, Python, PHP ve Java dillerini destekliyor. Ancak önümüzdeki günlerde daha fazla programlama dilini de destekleyeceği de belirtiliyor.

Hangi Programlama Dilini Öğrenmeliyim?

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler