AnasayfaİnternetApple Music 6 Ayda 10 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Apple Music 6 Ayda 10 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Apple‘ın popüler müzik servisi Apple Music, piyasaya çıktığı 2015’in Temmuz ayından bu yana, yani sadece 6 ay içinde toplamda 10 milyon kullanıcıya ulaştı. En büyük rakiplerinden olan Spotify‘ın da 10 milyon kullanıcı hedefine 8 sene sonra ulaştığını belirtmekte fayda var.

İlk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde 100 ülkede kullanıma sunulan Apple Music, kısa sürede sahip olduğu 10 milyona ulaşan kullanıcı sayısıyla, 20 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Spotify’ın ardından dünyanın en büyük ikinci müzik servisi olmuş durumda.

Müzik sektörüne çoğu platformdan daha önce giriş yapan Spotify, ilk olarak 2008 yılında Avrupa ülkelerinde kullanıma sunulmuş; ABD piyasasına ise burada bulunan müzik şirketleriyle yapılan müzakerelerin uzun sürmesinden dolayı üç yıl sonra, yani 2011’de girebilmişti. Spotify’ın üyelik seçenekleri arasında ayrıca Apple Music gibi sadece ücretli seçenekler değil; çeşitli kısıtlamalar ve reklam gösterimi dahilinde ücretsiz kullanım seçenekleri de bulunuyor.

Müzik sektörü analistlerinden Mark Mulligan, 10 milyon kullanıcıya ulaşan Apple Music’in, bu yıl sonuna kadar kullanıcı sayısının 20 milyona ulaşacağını öngörüyor. Bu da, artış grafiklerinin istikrarlı gitmesi halinde Apple Music’in 2017 yılında Spotify’ı geride bırakarak listenin başına geçmesi anlamına geliyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler