AnasayfaTeknolojiApple ABD Dışındaki İlk Geliştirme Merkezini Hindistan'da Açıyor

Apple ABD Dışındaki İlk Geliştirme Merkezini Hindistan’da Açıyor

Geçtiğimiz Ocak ayında ilk iOS geliştirici okulunu İtalya’da açacağını duyuran Apple, şimdi de ABD dışındaki ilk geliştirme merkezini de Hindistan’da açacağını duyurdu.

The Economic Times‘a konuşan Apple sözcüsü, şirketin Hindistan’ın Haydarabad şehrinde açacağı geliştirme merkezi için 25 milyon dolar yatırım yapılacağını belirtti. Bu merkezin ABD dışında açılan ilk Apple Geliştirme Merkezi olacağının da altını çizdi.

Şirket olarak Hindistan’daki yatırım faaliyetlerini arttıracağını söyleyen Apple sözcüsü, ülke içinde güçlü bir geliştirici topluluğu oluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca bu yeni Apple Geliştirici Merkezi’nde çalışacak kişi sayısının 150 olduğunu da vurguladı.

Yazılım, girişim, internet ve teknoloji sektörlerinde iyi bir çıkış yakalayan Hindistan, sahip olduğu bu potansiyel sayesinde de tüm ilgiyi üzerine çekmiş durumda. Zira Hindistan’a ilgi duyan firmalar arasında sadece Apple bulunmuyor. Hindistan’daki 400 istasyona ücretsiz Wi-Fi kuran Google, Hindistan’daki yatırım faaliyetlerini arttıran ve hemen ardından burada bir araştırma tesisi açan Twitter gibi firmalar da Hindistan’ın sahip olduğu bu potansiyelden faydalanmak isteyen firmalar arasında yer alıyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler