AnasayfaHaberlerAndroid Wear'a iOS Desteği Geldi

Android Wear’a iOS Desteği Geldi

Google’ın akıllı saatler için geliştirdiği işletim sistemi Android Wear artık iPhone modelleriyle de kullanılabilecek.

Android Wear ile ilgili bir süredir internette dolaşan söylentiler artık bir resmiyet kazandı ve Google akıllı saatler için geliştirdiği işletim sistemine iOS desteği getirdiğini duyurdu.

Google’ın akıllı saatler için geliştirdiği Android Wear isimli işletim sistemi şimdiye kadar sadece Android tabanlı cihazlar ile uyumlu olarak kullanılabiliyordu. Ancak Google’ın iOS cihazlar için geliştirdiği Android Wear for iOS uygulaması ile artık iPhone sahipleri de Android Wear tabanlı akıllı saatlerini kendi cihazları üzerinden kullanabilecek.

Android Wear İle Kaybolan Akıllı Telefonunuzu Bulabilirsiniz

Yeni uygulama ile birlikte Android Wear tabanlı akıllı saatler sadece iOS 8.2 ve üzeri işletim sistemine sahip iPhone modellerinde (iPhone 5, 5c, 5s, 6, veya 6 Plus) kullanılabilecek.

Android Wear iOS

Android Wear iOS uygulamasının şu anda sadece LG Watch Urbane ile kullanılabildiğini belirtmekte fayda var. Huawei, Motorola ve Asus’un akıllı saat modelleri ise yakın zamanda uygulamayı destekleyen modeller arasına katılacak.

Android Wear, destekleyen iPhone modellerinde de aynı Android cihazlarda sahip olduğu özellikler ile birlikte kullanılabilecek. Gmail, Google Takvim, Google Fit ve Google Now gibi servislerin yanı sıra; Apple Takvim, hava durumu, alarm, ajanda, çeviri ve bunun gibi diğer tüm servisler senkronize edilebilecek. Ses komutlarının da kullanılabildiği uygulamada, akıllı saat arayüzleri de değiştirilebilecek. iPhone’da beliren üçüncü parti bir uygulama bildirimleri de Android Wear tabanlı akıllı saatlerde gözükecek.

Android Pattern (Desen) Kilidi Sanıldığı Kadar Güvenli Mi?

Sadece iOS 8.2 ve üzeri işletim sistemi sürümüne sahip iPhone modellerinde kullanılabilen Android Wear iOS uygulaması, an itibariyle kullanıma sunulmuş durumda. Eğer sürümünüz destekliyorsa ve bir LG Watch Urbane sahibiyseniz, uygulamayı hemen indirip cihazları eşleştirmeye başlayabilirsiniz. Ancak farklı bir Android Wear cihazına sahipseniz, biraz daha beklemeniz gerekiyor.

Android Wear iOS: App Store

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler