AnasayfaHaberlerYouTube, Video Yorumlarına Düzenleme Getiriyor

YouTube, Video Yorumlarına Düzenleme Getiriyor

YouTube, videoların altına yapılan yorumlara düzenleme getirerek, kullanıcılar için daha fazla kişiselleştirilmiş bir görünüm hedefliyor.

YouTube, video altına yapılan yorumlara düzenleme getireceğini resmi YouTube blogundan duyurdu. Blog üzerinden paylaşılan yazıya göre artık daha kişiselleştirilmiş bir görünüm ile karşılaşacağımızı söyleyebiliriz.

YouTube üzerinde bir video izlediğimizde altındaki yorumlara mutlaka bakarız. Çünkü üstten aşağı doğru sıralanan popüler yorumları merak ederiz. Bu sıralama ise belli periyotlara göre, yani yakın zamanda en çok beğeni alan yorumlara göre yapılıyordu. Ancak bu sistem, yerini artık daha fazla kişiselleştirilmiş yeni bir görünümüne bırakacak. Dolayısıyla yorum alanı artık bizi daha fazla ilgilendirecek.

YouTube Yeni Yorum Görünümü
YouTube Yeni Yorum Görünümü

Sizinle bağlantılı olan yorumlar en üst sırada yer alacak

Kişiselleştirilmiş yeni görünümde artık yorumlar sıralanırken; “videoyu yükleyen kişi, popüler kişiler, video hakkında daha önce etkileşim sağlanmış yorumlar ve Google+ çevrenizdeki kişiler” baz alınacak.

Yorum görünürlüğünü değiştirebilme seçeneği

Google+ ya da YouTube üzerinden bir video hakkında yapılan yorumlar herkese açık, gizli, ya da sadece sizin belirlediğiniz kişilere gösterilecek şekilde ayarlanabilecek. Ayrıca Google+ üzerinden yapılan bir yorum, otomatik olarak YouTube üzerinden görüntülenebilecek. Birbirleriyle bağlantılı yorumlar ise kullanımı kolaylaştırmak adına, Gmail’deki gibi zincirleme şeklinde olacak.

Video yükleyenler için daha iyi bir yorum yönetimi

YouTube’a video yükleyenler için yeni bir araç eklenecek. Araç sayesinde videoya yapılan bir yorum gönderilmeden önce video sahibi yorumu önizleme yapabilecek ya da belirlenen kişilerin yorumları için otomatik onaylama sistemi uygulayabilecek. Ayrıca video sahibi tarafından belirlenen kelimelerin yorum içinde yazılması engellenecek.

YouTube’un karışık yorum sistemine anlam kazandıran bütün bu yeniliklere baktığımızda, Google‘ın YouTube üzerinde de, kendi sosyal medya platformu olan Google+’ı ön plana çıkarmak istediğini söyleyebiliriz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler