AnasayfaHaberlerYahoo Kendi YouTube'unu Kurmaya Hazırlanıyor

Yahoo Kendi YouTube’unu Kurmaya Hazırlanıyor

Yahoo, popüler video paylaşım platformu YouTube’a rakip olacak yeni bir video platformu kurmaya hazırlanıyor.

Re/code sitesinin yaptığı habere göre internet devi Yahoo, temelde YouTube’a benzeyen ancak işleyişde biraz daha farklı olan yeni bir video servisine hazırlanıyor. Uzun zamandır kendisine denk bir rakibi olmayan YouTube, belki Yahoo’nun bu yeni video servisi ile sağlam bir rakibe kavuşmuş olacak.

Yahoo, yeni video servisinin piyasaya hızlı giriş yapması için YouTube fenomenlerini hedef almayı planlıyor. Fenomenlerin YouTube üzerinde yeteri kadar gelir sağlayamadığını belirten Yahoo, kendi video servisi ile YouTube fenomenlerine daha fazla kazanç imkanı sağlayacağını açıkladı. Yahoo’nun planları eğer istedikleri doğrultuda giderse, YouTube fenomenlerini kendi platformuna transfer ederek platformun hızlı büyümesini sağlayabilir.

YaTube
YaTube

Yahoo ayrıca popüler YouTube kanallarına kendi anasayfasında yer vereceğini, dolayısıyla bu kanaldaki videoların izlenme sayılarını arttıracağını belirtti.

Yahoo’nun yeni video servisinin ise önümüzdeki birkaç ay içinde hizmete açılması bekleniyor.

KAYNAKRe/code

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler