AnasayfaTeknolojiVolvo Marka Otomobiller Artık Anahtarsız Olacak

Volvo Marka Otomobiller Artık Anahtarsız Olacak

Otomobil sektörünün önde gelen isimlerinden olan Volvo, bu yıl içinde ürettikleri otomobilleri artık anahtarsız olarak piyasaya süreceklerini duyurdu. Peki anahtar olmadan nasıl olacak derseniz Volvo’nun teknolojiye ayak uyduran çözümü de basit; akıllı telefonların Bluetooth sistemi ve bu sistemi kullanan bir mobil uygulama…

Ünlü Otomobil Markalarının Logo Hikayeleri

Volvo’nun otomobillerini satın alacak müşterilerine sunduğu tek seçenek bu değil. Yani bu durum müşterilerin tercihine bırakılıyor. Müşteri dilerse akıllı telefonunu anahtar olarak kullanmak amacıyla otomobilini anahtarsız olarak satın alabileceği gibi; klasik anahtarı da tercih edebilecek. Ancak burada da akıllara bir soru işareti geliyor: Tercihini anahtarsız yönde kullanan müşteriler, akıllı telefonlarına zarar geldiğinde ne yapacak? Bu sorunun cevabı an itibariyle belirsizliğini koruyor.

Volvo Otomobil Uygulamasi

Otomobillerin anahtarsız olarak; yani bir akıllı telefona bağlı olarak kullanılmasının olumlu yanları da var elbet. Bir anahtar görevi gören mobil uygulama sayesinde otomobil kullanıcıları araçlarını uzaktan çalıştırabildiği gibi, birden fazla kullanıcısı olan otomobiller için çoklu anahtar görevi de görebiliyor. Yani uygulama üzerinde otomobil kullanıcısı sayısını arttırmak mümkün hale getirilebiliyor.

İlk olarak 2016’nın Sonbahar aylarında kiralama amacıyla piyasaya sürülecek olan anahtarsız Volvo modelleri, 2017 yılında ise tüm müşteriler için sunulmuş olacak.

VİDEO: Volvo Bu Sefer 4 Yaşındaki Sophie’ye Kamyon Sürdürüyor

Her ne kadar Volvo’nun bu kararı otomobil kullanıcılarını ikiye bölecek olsa da; her iki seçeneğin de artı ve eksilere sahip olduğunu söylemek mümkün. Volvo’nun aldığı bu karar ile hedeflediği kitleye ulaşıp ulaşamayacağını ise önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler