AnasayfaHaberlerTwitter'da Videolar Artık Otomatik Oynatılacak

Twitter’da Videolar Artık Otomatik Oynatılacak

Facebook, Instagram ve Vine’ın ardından Twitter da bir süredir testlerini sürdürdüğü otomatik video oynatma özelliğini aktif etti.

Geçtiğimiz Mart ayında Twitter’ın otomatik video oynatma özelliğini test ettiğini sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise bu testleri sürdürülen çalışmanın sonuna gelindi ve popüler sosyal medya devi bu özelliği hayata geçirdi.

Facebook, Instagram ve Vine gibi popüler platformlarda hali hazırda varolan bu özellik, bazı kullanıcılar tarafından çok sevilmemiş olsa da, açıklanan istatistikler bu özelliğin videoların izlenme sayısını hayli arttırdığını bize göstermişti. Özellikle son zamanlarda yerleşik video servisi için getirdiği yenilikler ile gündeme gelen Twitter da artık otomatik video oynatma özelliğine geçiş yapmış durumda.

Twitter auto play video

Yeni gelen otomatik video oynatma özelliği, sadece Twitter’ın yerleşik videoları, Vine videoları ve GIF’ler için geçerli. Yani YouTube, Vimeo veya diğer platformlarda barından videolar yine eskiden olduğu gibi üzerine tıklandığı zaman oynatılacak.

Otomatik oynatılan videolar Facebook ve Instagram’da olduğu gibi Twitter’da da ilk etapta sesi kısık olarak oynatılacak. Kullanıcı videoya tıkladığı anda ise videonun sesi açılacak ve video daha geniş ölçülerde izlenmiş olacak.

Etkili Twitter Video Stratejisi İçin İşinize Yarayacak 5 İpucu

İnternet bağlantısının zayıf olduğu durumlarda Twitter bu özelliği otomatik olarak devre dışı bırakacak. Bunun yanı sıra, videoların otomatik olarak oynatılmasını istemeyen kullanıcılar bu özelliği Ayarlar menüsü altından istedikleri zaman kapatabilecek.

Bugünden itibaren web ve iOS cihazlarda aktif edilen otomatik video oynatma özelliği, önümüzdeki günlerde Android cihazlara da gelmiş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler