AnasayfaHaberlerSony Artık Bilgisayar Üretmeyebilir

Sony Artık Bilgisayar Üretmeyebilir

Söylentilere göre Sony Mart ayından itibaren artık bilgisayar üretimi yapmayacak. Şirkete ait bilgisayar birimi ise bir Japon firmasına satılacak.

Nikkei tarafından yapılan habere göre Japon teknoloji devi Sony, bir başka Japon firmasıyla anlaşma imzalayarak Vaio markası altındaki bilgisayar birimini satacak. Yani Sony artık bilgisayar üretimi yapmayacak.

Söylentiler henüz doğrulanmamış olsa da, Sony’nin bilgisayar birimini satması durumunda satın alacak olan firmanın Sony şirketine tahminen 391 milyon dolar ile 489 milyon dolar arasında bir ödeme yapması gerekecek. Yani Sony’nin bilgisayar biriminin maddi değeri yaklaşık olarak bu rakamlar arasında olacak.

Satın alacak olan firmanın ise yine Vaio markası altında bilgisayar üretimine devam edeceği de haberde belirtilenler arasında. Ayrıca satın alacak olan firma Vaio’nun satış sonrası destek ihtiyacını da karşılayacak.

sony vaio
sony vaio

Sony’nin bilgisayar birimini satması durumunda o birimin bünyesinde çalışan; yönetim kadrosu da dahil olmak üzere yaklaşık olarak 1000 kişi, birimi satın alan firma ile yoluna devam edecek. Ancak içlerinden bazıları Sony’nin farklı birimlerine transfer olacak.

Mart ayının sonlarına doğru gerçekleşmesi beklenen satın alma işlemi ile Sony artık sadece belirli ürünler üzerinde çalışmalarını sürdürecek. CES 2014 etkinliğinde de oldukça ilgi gören markalardan biri olan Sony, öyle görünüyor ki artık bundan sonra akıllı telefonlar ve diğer yeni teknolojiler üzerine yoğunlaşacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler