AnasayfaTeknolojiSamsung Gear 2 ve Gear 2 Neo Teknik Özellikleri

Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo Teknik Özellikleri

Samsung’un iki yeni akıllı saati Gear 2 ve Gear 2 Neo’nun teknik özellikleri ve ayrıntıları belli oldu. Yeni modellerde Android olmayacak.

Samsung‘un yarınki Samsung Unpacked 2014 etkinliğinde tanıtacağı iki yeni akıllı saati Gear 2 ve Gear 2 Neo’nun teknik özellikleri açıklandı.

Dün görselleri sızdırılan ve bugünse Samsung Mobile Press tarafından resmi olarak duyurulan Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo akıllı saat modellerinin teknik özelliklerine baktığımızda en dikkat çeken şeylerden biri işletim sisteminde yapılan değişiklik oldu. Galaxy Gear’ın ilk modelinde Android kullanan Samsung şimdi ise bundan vazgeçmiş görünüyor. Yeni jenerasyon akıllı saatlerinde işletim sistemi olarak Tizen yer alıyor. Samsung’un neden bu şekilde bir değişikliğe gidildiği henüz bilinmese de, şirket tarafından yapılan açıklamada saatlerin tüm Samsung modelleri ile uyumlu çalışacağı belirtildi.

Samsung Gear 2 modellerinde dikkat çekenler arasında akıllı saatlere verilen model isimleri de yer alıyor. Bir önceki modelinde Galaxy ismini kullanan Samsung, öyle ki Galaxy kelimesini çıkartarak sadece Gear 2 ve Gear 2 Neo olarak model isimlerinde karar kılmış.

Gear 2 ve Gear 2 Neo arasında farklardan biri ana gövdenin yapıldığı malzeme çeşidi. Gear 2 metal gövde ile tasarlanırken, Gear 2 Neo ise plastik gövde ile karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla Gear 2 Neo’nun diğerine göre daha ucuz olması bekleniyor.

İki modelde de 3 farklı renk seçenekleri bulunuyor. Gear 2’de siyah, altın rengi ve turuncu renk seçenekleri bulunurken; Gear 2 Neo’da siyah ve turuncu dışında altın rengi yerine kahverengi seçeneği bulunuyor.

Samsung Gear 2 + Gear 2 Neo
Samsung Gear 2 + Gear 2 Neo

Samsung Gear 2 ile Gear 2 Neo’nun teknik özellikleri neredeyse tamamen aynı. Dilerseniz açıklanan teknik özelliklere bir göz atabilirsiniz.

Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo Teknik Özellikler

Ekran: 1.6 inç Super AMOLED (320 x 320)

İşlemci: 1.0 GHz Dual Core Processor

RAM: 512MB

İşletim sistemi: Tizen

Kamera: Gear 2: 2.0 Megapixel Auto Focus (1920×1080, 1080×1080, 1280×960) | Gear 2 Neo: Yok

Video: Codec: H.264 – H.263 | Format: 3GP – MP4 | HD (720p, @30fps) Playback & Recording

Ses: Codec: MP3/AAC/AMR/Vorbis | Format: MP3, M4A, AAC, OGG

Kamera özellikleri: Auto Focus Camera, Sound & Shot, Location Tags, Signature

Bağlantı: Bluetooth® v4.0 LE – IrLED

Sensör: İvmeölçer, Jiroskop, Kalp atışı

Dahili hafıza: 4GB

Boyutlar: Gear 2: 36.9 x 58.4x 10.0 mm – 68g | Gear 2 Neo: 37.9 x 58.8 x 10.0mm – 55g

Batarya: Standard Li-ion 300mAh – Normal kullanım: 2-3 gün – Düşük kullanım: 6+ gün

Ekstra özellikler: Fitness (Kalp atışı sensörü, Adım ölçer, Egzersiz modları [Tek kişilik modlar: Koşu, yürüyüş – Çok kişilik modlar: Bisiklet yürüyüş], Sleep & Stress), Bluetooth destekli kulaklık ve hoparlör ile kullanılabilen müzik çalar, WatchON Remote (IrLED Sensor ile Remote (uzaktan) kontrol)

Gear 2 ve Gear 2 Neo’ya ait görselleri de aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Resimleri büyütmek için üzerine tıklayın.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler