AnasayfaTeknolojiSamsung Galaxy S8, Yeni Dijital Asistan Viv İle Birlikte Gelecek

Samsung Galaxy S8, Yeni Dijital Asistan Viv İle Birlikte Gelecek

Samsung’un geçen ay satın aldığı yapay zeka tabanlı dijital asistan Viv, Galaxy S8 ve Samsung’un diğer akıllı cihazlarına entegre edilecek.

Sektörde kişisel asistan savaşı hızla devam ediyor. Apple’ın Siri’si, Google’ın yenilenen Google Asistan’ı, Microsoft’un Cortana’sı ve Amazon’un Alexa’sı karşı Samsung da Viv ile oyuna dahil oluyor.

Samsung, geçtiğimiz Ekim ayında yapay zeka tabanlı dijital asistan Viv’i satın alarak yeni planları olduğunu bizlere göstermişti. Şimdi ise bu dijital asistanın Galaxy S8 ile birlikte kendini göstereceği duyuruldu.

Siri’nin kurucusu Dag Kittlaus tarafından geliştirilen yapay zeka tabanlı Viv’in, Samsung’un yeni akıllı telefon modellerinin yanı sıra; akıllı ev cihazları ve giyilebilir teknoloji ürünlerinde de kullanılabileceği belirtiliyor. Bu da Viv’in çok daha kapsamlı bir sisteme sahip olacağını bizlere gösteriyor.

Vv

Viv geliştiricilerine göre kendi dijital asistanları şu anda akıllı telefonlarda yerleşik olarak sunulan diğer asistanlardan çok daha farklı bir yapıya sahip. Öyle ki Viv’in çok daha karmaşık soruları anlayabildiği, gerçek bir insan gibi karşısındaki kullanıcı ile sohbet edebildiği ve üçüncü parti uygulamaları desteklediği vurgulanıyor.

Viv’in Galaxy 8 ile kullanıcılara ne gibi fonksiyonlar sunacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak Samsung, geliştiricilerin kendi servislerini Viv’e entegre edebileceğini belirtiyor. Ne kadar servis eklenirse asistanın o kadar akıllı olacağını ve bunun kullanıcı deneyimine yansıyacağı da ifade ediliyor.

Samsung’un dahil olduğu dijital asistan savaşında Google, Apple, Microsoft gibi güçlü rakipleri karşısında neler yapabileceğini ise önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.

KAYNAKReuters

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler