AnasayfaHaberlerUnpacked 2014'ün Sürprizi: Kavisli Samsung Galaxy Note Edge

Unpacked 2014’ün Sürprizi: Kavisli Samsung Galaxy Note Edge

IFA 2014 etkinliğinde tanıtılan Samsung ürünleri arasında en çok ilgi görenlerden olan kavisli ekrana sahip Samsung Galaxy Note Edge modeli görücüye çıktı.

IFA 2014 kapsamında düzenlenen Samsung Unpacked 2014 Episode 2 etkinliğinde, Samsung’un birçok yeni ürünü tanıtıldı. Bunların arasından en dikkat çekici olan ve bir sürpriz etkisi yaratan model ise kavisli ekrana sahip Samsung Galaxy Note Edge modeli oldu. Kavisli ekran teknolojisine çok daha farklı bir tarz getiren Samsung, bu modeli ile oldukça ses getireceğe benziyor.

Samsung Galaxy Note Edge modeli, yine aynı etkinlikte tanıtılan yeni Samsung Galaxy Note 4 ile hemen hemen aynı özelliklere sahip. Galaxy Note 4 ile aynı ekran, kamera, işlemci, depolama özelliklerine sahip olan Galaxy Note Edge, farklı olarak 0.1 inç daha küçük. Yani Galaxy Note 4’deki 5.7 inç boyuttaki ekran, Galaxy Note Edge’de 5.6 inç olarak tasarlanmış.

Buna da bir göz atın >> Samsung Galaxy Note 4 Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy Note Edge
Samsung Galaxy Note Edge

Galaxy Note Edge’deki en dikkat çeken nokta ise cihazın kenarına doğru uzatılan ekran olarak göze çarpıyor. Ekran konusunda bu denli farklı bir tasarım ile sahneye çıkan Note Edge, şimdiden birçok kişi tarafından beğenilmiş durumda. Kenarda kalan ekran üzerine çeşitli bileşenler yüklenebildiği gibi, var olan uygulamalar ile de uyumlu halde çalışabiliyor. Ancak buradaki asıl konu, geliştiricilerin bu küçük ve zor alan ile uyumlu nasıl uygulama geliştirecekleri. Bunu da düşünen Samsung, uygulama geliştiricilerini bu ekran konusunda bilgilendirmek için bir döküman yayınlayacağını da belirtti.

The Verge tarafından çekilen Galaxy Note Edge fotoğraflarına aşağıdan bakabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler