AnasayfaHaberlerMicrosoft'un Kişisel Asistanı Cortana, iOS ve Android'e Geliyor

Microsoft’un Kişisel Asistanı Cortana, iOS ve Android’e Geliyor

Siri ve Google Now’a rakip olarak geliştirilen Microsoft’un dijital asistanı Cortana, ayrı bir uygulama olarak iOS ve Android’e geliyor.

Teknoloji devlerinin geliştirdikleri kişisel asistan kervanına sonradan katılan ve son bir yıldır Windows işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen Cortana, bağımsız bir uygulama olarak artık iOS ve Android cihazlarda kullanılabilecek.

Reuters‘a konuşan Microsoft Research biriminin genel müdürü Eric Horvitz, Cortana’nın daha önce de farklı platformlarda kullanılabileği ile ilgili söylentileri resmi ağızdan doğrulayarak, kişisel asistanın Android ve iOS çalıştıran akıllı telefon ve tabletlerde de kullanılabileceğini açıkladı.

Cortana
Cortana

Eric Horvitz ayrıca şirketin Cortana ile ilgili gelecek planlarından da bahsetti. “Einstein” kod adlı yeni Cortana projesiyle çok daha farklı ve yeni bir Cortana deneyimi yaşatacaklarını vurgulayan Horvitz, yeni Cortana sürümünün yapay zeka teknolojisini kullanacağını belirtti. Ancak konu ile ilgili olarak daha fazla detay verilmedi.

Android ve iOS’a gelecek olan Cortana uygulamaları ile Microsoft’un Google Now ve Siri‘ye göre daha fazla kişiye ulaşacağı tahmin ediliyor. Ancak bu durum Einstein kod adlı Cortana sürümünün göstereceği performansa da bağlı olarak gelişecek. Bakalım bu kişisel asistan furyasında yaşanan gelişmeler ne yönde seyredecek hep birlikte görmüş olacağız.

[vc_button title=”Google Now (Asistan) Komutları Nelerdir? (TAM LİSTE)” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/google-now-komutlari-nelerdir-tam-liste”]

KAYNAKREUTERS

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler