AnasayfaHaberlerMicrosoft Dailymotion'da Pay Sahibi Olmak İstiyor

Microsoft Dailymotion’da Pay Sahibi Olmak İstiyor

Microsoft, popüler video platformu Dailymotion ile ortaklık anlaşması imzalayabilir.

Barcelona’da düzenlenen Mobile World Congress 2014 etkinliğinde konuşma yapan Orange Group’un CEO’su Stephane Richard, Dailymotion için Microsoft ile hisse satışı konusunda anlaşmaya gidilebileceğini açıkladı. Ayrıca Dailymotion’ın Fransız ekosisteminin büyük parçası olduğunu söyleyen Stephane Richard, konu ile ilgili olarak detay vermedi.

YouTube’dan sonra dünyanın en büyük ikinci video platformu olma özelliğini taşıyan Dailymotion, geçtiğimiz yıl Yahoo imzalayacakları ortaklık anlaşması ile gündeme gelmişti. Dailymotion’ın %75’lik hissesine talip olan Yahoo, Fransız hükümetinin anlaşmayı reddetmesi ile bundan vazgeçmek zorunda kalmıştı.

microsoft
microsoft

Şimdi ise Microsoft Dailymotion için ortaklık teklif eden şirket oldu. Her ne kadar diğer şirketler de Dailymotion’a ortaklık teklifinde bulunsa da ortaklık için şimdilik en kuvvetli aday Microsoft. Bakalım önümüzdeki günlerde Dailymotion’un geleceğinde söz sahibi olacak olan şirket hangisi olacak, hep birlikte göreceğiz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler