AnasayfaHaberlerMicrosoft'tan Android Launcher Uygulaması: Arrow Launcher

Microsoft’tan Android Launcher Uygulaması: Arrow Launcher

Microsoft kendi geliştirdiği Android ana ekran (Android launcher) uygulaması Arrow Launcher’ı sessizce kullanıma sundu.

Microsoft‘un farklı platformlardaki uygulama hacmini genişletmek istediğine bir süredir şahit oluyoruz. Şimdi bu uygulamaların arasında yeni bir Android uygulaması daha eklenmiş durumda. Bu sefer bir Android ana ekran (launcher) uygulaması geliştiren Microsoft, uygulamayı beta sürümü olmak üzere Arrow Launcher ismiyle kullanıma sunmuş durumda.

Standart launcher özelliklerine sahip olan Arrow Launcher, beta sürümü olması sebebiyle bazı özelliklerinde eksiklikler bulunuyor. Beta programına katılmak isteyen kullanıcılar için bir gizli bir Google+ grubu oluşturulmuş durumda. Ancak gruba katılmak istemeyenler Arrow Launcher uygulamasının APK dosyasını microsoft-news.com tarafından verilen bağlantılar üzerinden indirebilirler.

Arrow Launcher Beta

Oldukça sade ve amaca yönelik olarak geliştirilen launcher uygulamasında, ana ekran üzerinde kullanıcının en son kullandığı ve en sık kullandığı uygulamalar sıralanıyor. Ekranı aşağıdan yukarıya kaydırma işlemiyle hızlı erişim uygulamalarının düzenlenebileceği bir ekran çıkıyor. Bunun yanı sıra, sağa ekranı kaydırma işlemi ile Notlar & Hatırlatıcılar sayfası; sola kaydırma işlemiyle de en sık iletişime geçilen kişilerin listesi ekranda beliriyor. Uygulamada ayrıca Bing’den çekilmek üzere her gün farklı bir görseli arka plan yapmak için bir seçenek de bulunuyor.

Android Tarihi’ndeki Önemli Anlara Göz Atın (İNFOGRAFİK)

Arrow Launcher uygulamasının BETA sürümü olması sebebiyle hali hazırda birçok hata bulmanız mümkün. Ancak zaman içerisinde bu eksikliklerini giderecek olan uygulama, yeni özelliklere de sahip olmuş olacak.

Arrow Launcher Beta‘ya ait ekran görüntülerini de aşağıdan inceleyebilirsiniz:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler