AnasayfaHaberlerSerdar Kuzuloğlu'nun Yeni Projesi Gozimo Açıldı!

Serdar Kuzuloğlu’nun Yeni Projesi Gozimo Açıldı!

İnternet ekipler amiri olarak tanınan Serdar Kuzuloğlu’nun uzun zamandır üzerinde çalıştığı Gozimo projesi hayata girdi.

Serdar Kuzuloğlu, Devrim Altaylı ve Ercan Balcı tarafından 2012’nin başlarında başlayan proje Gozimo’yu “kişisel web asistanı” olarak tanımlayan Kuzuloğlu, 15 Temmuz 2013 tarihli blog yazısında da Gozimo hakkında detaylar vermişti. Beta sürümünün ardından bütün kullanıcılara açılan bu yeni girişim ilk adımlarını attı.

Gozimo nedir?

“Follow the rabbit / Tavşanı takip et” sloganı ile yola çıkan Gozimo, bir tarayıcı eklentisidir. Chrome, Firefox, Internet Explorer ve Safari’de çalışabilen eklentiyi kullanabilmek için sadece yüklemeniz yeterli oluyor. Gerisini otomatik olarak Gozimo hallediyor. Gozimo kullanıcılarına, alışveriş sitelerinde incelenen bir ürün için daha ucuz alternatifler sunacak. Bu sayede herhangi bir ürünün daha ucuzuna ulaşmak için tek tek alışveriş sitelerinde dolaşmanıza gerek kalmayacak.

Instagram ile Twitter arasındaki anlaşmazlık sonucu artık Twitter’da Instagram fotoğraflarını görüntüleyemeyenler için de Gozimo’nun bir çözümü var. Gozimo‘yu kurduktan sonra Twitter akışında Instagram linklerinin yanında bir Gozimo ikonu belirecek. Bu ikona tıklandığında aynı eskiden olduğu gibi tweet altında fotoğraf açılacak.

Gozimo Instagram
Gozimo Instagram
Gozimo Instagram 2
Gozimo Instagram 2

Gozimo bunun gibi bir çok servis için aynı özelliğe sahip olacak. Örneğin Twitter’da fizy linki paylaşıldığında tweet üzerinden müziği dinleyebileceğiniz bir müzik çalar belirecek.

Serdar Kuzuloğlu’nun yazdığına göre Gozimo’yu kullanabilmek için sitenin Gozimo ile anlaşmalı olması gerekmiyor. Ayrıca Gozimo’yu kullanmak için kullanıcılardan hiçbir şekilde bir üyelik veya herhangi bir bilgi istenmeyecek.

Son olarak Gozimo’nun kullanıcının internet hareketlerini izleme gibi bir durumun da söz konusu olmayacağını söyleyelim.

Zamanla daha da geliştirilip internete hareketlilik katacak olan bu eklentiyi daha detaylı bir şekilde incelemek ve eklentiyi indirmek için Gozimo’nun internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler