AnasayfaHaberlerFacebook, Bağlantı İçerikli Gönderilere Ekstra Bağlantılar Ekleyecek

Facebook, Bağlantı İçerikli Gönderilere Ekstra Bağlantılar Ekleyecek

Facebook’un yeni duyurduğu özellik ile artık bağlantı içerikli gönderilerin altında o gönderi ile ilgili başka bağlantılar da gösterilecek.

Facebook‘un resmi blogunda duyurulan yeni özellik ile özellikle mobil ortamda; Haber Kaynağı’nda gözükecek olan bağlantı içerikli gönderilerin altında, o bağlantıya benzeyen ek bağlantılar yer alacak.

Kaliteli bağlantıları diğerlerinden ayırarak kullanıcılara göstermek için böyle bir düzenlemeye gideceklerini söyleyen Facebook, kullanıcıların bu yeni özellikle mobil ortamda artık daha kaliteli bağlantılar ile karşılaşacağını belirtti. Yeni özellik ile Facebook, bağlantı içerikli gönderilerin etkileşimi arttırarak; Haber Kaynağı’nda haber, makale vs gibi bağlantılı gönderileri kullanıcılara daha fazla göstermiş olacak.

facebook ilgili bağlantılar
facebook ilgili bağlantılar

Facebook bu ilgili bağlantılar özelliğinin yanında bir yeni özellik daha duyurdu. Buna göre bağlantı içerikli gönderilere kullanıcının arkadaşları tarafından yorum yapıldığı zaman ilgili gönderi zaman zaman o kullanıcının Haber Kaynağı’nda üst sıralarda gözükecek. Facebook bu son özellik içinse, kullanıcıların etkileşime geçip daha sonra geri dönüp bakmak istedikleri bu gönderileri bulmakta zorluk çektiğini ve bunun önüne geçmek için bu düzenlemeye gittiklerini belirtti.

Twitter‘ın yaklaşık olarak 3 buçuk ay önce duyurduğu “Related Headlines” özelliği de Facebook’un yeni ilgili bağlantılar özelliği ile aynı mantığa sahip. Ancak bazı Twitter kullanıcısı bu özelliği sevmemiş ve bunu oldukça sert dillerle eleştirmişlerdi.

Görsel: mkhmarketing / Flickr

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler