AnasayfaSosyal MedyaAynı Ruh Haline Sahip Kişileri Buluşturan Anonim Mesajlaşma Uygulaması: Cup of Coffee

Aynı Ruh Haline Sahip Kişileri Buluşturan Anonim Mesajlaşma Uygulaması: Cup of Coffee

İletişim platformlarının hızla önem kazandığı günümüzde, farklı işlevlere sahip çeşitli mesajlaşma ve arkadaşlık uygulamaları da kendini göstermeye devam ediyor. Bunun son örneği ise Cup of Coffee olarak karşımıza çıkıyor.

Piyasada WhatsApp, Messenger, Hangouts gibi standart özelliklere sahip olan onlarca mesajlaşma uygulaması bulunuyor. Ancak bunların çoğu cep telefonu numarası, e-posta adresi, isim, soyisim gibi kişisel bilgileri kullanarak iletişim kurmaya izin veriyor. You & The Gang tarafından geliştirilen arkadaşlık & mesajlaşma uygulaması Cup of Coffee ise tüm bu uygulamaların aksine anonim mesajlaşmayı sistemin temeline oturtarak iletişim kurmayı sağlıyor.

Cup of Coffee iOS uygulaması

Herhangi bir kayıt işlemi gerektirmeyen uygulamada, isim, cinsiyet, cep telefonu numarası gibi kişisel bilgiler verilmediği gibi, profil fotoğrafı ekleme gibi bir işlem de bulunmuyor. Kullanıcılar profil fotoğrafı için sadece bir emoji seçiyor ve profilinde gözükecek olan o anki ruh halini anlatan kısa bir metin yazıyor. Bu sayede aynı ruh haline sahip kişiler birbirleri ile iletişime geçebiliyor. Ayrıca kullanıcılar sadece birbirleriyle iletişime geçmek istediklerini belirttikleri zaman bu bilgiler karşı tarafa gösteriliyor. Aksi halde platformda tamamen anonim olarak kalıyor.

Mesajlaşma ve arkadaşlık olaylarına çok farklı bir yaklaşım getiren Cup of Coffee, benzer ruh haline sahip olan kişileri birbirleriyle eşleştiriyor. Bu sayede kullanıcılar aynı duyguyu paylaşan diğer kişileri anonim olarak görüntüleyebiliyor ve mesajlaşarak buluşma ayarlayabiliyor.

Cup of Coffee iOS uygulaması

Cup of Coffee aslında “arkadaşlık, ilişki” gibi kategorize edilmekten de biraz uzak tutuluyor. Zira uygulama sadece arkadaşlık veya bir ilişki kurmak için değil; aynı zamanda bir tasarımcının programcı ile buluşması, satranç oynamak isteyen kişilerin bir araya gelmesi, yürüyüş için bir partner bulmak gibi amaçları da kapsadığı belirtiliyor.

Uygulamanın şimdilik sadece iOS sürümü bulunuyor. Android sürümünün ne zaman piyasaya çıkacağı ise henüz belli değil.

Cup of Coffee: App Store

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler