AnasayfaHaberlerAmazon, Twitch'i 970 Milyon Dolar Karşılığında Satın Aldı

Amazon, Twitch’i 970 Milyon Dolar Karşılığında Satın Aldı

Google tarafından satın alınacağı konuşulan Twitch, 970 milyon dolar karşılığında e-ticaret devi Amazon tarafından satın alındı.

Yaklaşık olarak bir ay önce Google’ın Twitch’i satın alacağı ile ilgili söylentileri sizlerle paylaşmıştık. Hatta satın alma rakamı bile söylentiler arasında yer alıyordu. Buna göre Google Twitch’i 1 milyar dolar karşılığında satın alacak ve platformu YouTube ile entegre edecekti. Ancak bugün gelen bir haber ile bu söylentiler karşılıksız kaldı. Dünyanın en büyük e-ticaret şirketi Amazon’un, Twitch’i 970 milyon dolar karşılığında satın aldığı Twitch CEO’su Emmett Shear tarafından duyuruldu.

Amazon CEO'su Jeff Bezos
Amazon CEO’su Jeff Bezos

2011 yılında ilk olarak e-sports ve video oyunları kategorisinde hizmet veren Twitch, aylık 50 milyon kullanıcı sayısına ulaşınca bilgisayarlarda olduğu gibi Xbox One ve PlayStation 4 üzerinden oynanan oyunları da canlı olarak izleme ve yükleme özelliklerini platforma eklemişti. Gün geçtikçe kullanıcı kitlesini bu denli arttıran Twitch, internet devlerinin ilgi odağı haline geldi. Google ile başlayan satın alma söylentileri, Amazon ile son buldu. Şirketin Twitch’i satın aldıktan sonra bu platform ile neler yapacağı konusunda henüz net bir bilgi olmasa da, Amazon CEO’su Jeff Bezos oyunseverler için yeni servisler geliştirme konusunda Twitch’i destekleyeceklerini belirtti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler