AnasayfaHaberlerYouTube'a Erişim Engellendi (!)

YouTube’a Erişim Engellendi (!)

Twitter’ın yasaklanmasının ardından şimdi ise 5651 sayılı Kanun gereği YouTube’a erişim engellendi.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’den erişime engellenen Twitter’ın ardından şimdi de popüler video paylaşım platformu YouTube’a erişim yasağı geldi. Twitter’ın yasaklanmasının ardından gözler YouTube’a çevrilmişti, şimdi ise beklenen maalesef oldu ve YouTube yasağı başladı.

Recep Tayyip Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB)’nın resmi sitesindeki Erişim Engelleme Karar Sorgulama ekranında gösterilen sonuçlara göre 5651 sayılı Kanun gereği youtube.com adresinin erişime engellendiği belirtiliyor.

Yapılan açıklamanın tam metni ise şu şekilde:

[quote_box_center]5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (youtube.com) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 27/03/2014 tarih ve490.05.01.2014.-48125 sayılı kararına istinadenTelekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.[/quote_box_center]

T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa’da yaptığı miting konuşmasında Twitter mivitır hepsinin kökünü kazıyacağız demesinin ardından erişime engellenen Twitter’ın yanına böylece YouTube da eklenmiş oldu. Google ise daha önce hükümetin YouTube içeriklerini kaldırma talebini reddederek bunun kanunen uygun olmadığının açıklamasını yapmıştı.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler