AnasayfaTeknolojiYouTube'un 360 Derecelik Videolarına Yakından Bakın

YouTube’un 360 Derecelik Videolarına Yakından Bakın

Platforma gelen yeni özellik ile birlikte YouTube’da 360 derece videoların nasıl göründüğüne yakından bakın.

Hatırlarsanız geçtiğimiz Ocak ayında YouTube’a 360 derecelik video desteği geleceğini sizlerle paylaşmıştık. Buna göre Ricoh Teta, Kodak SP360, Giroptic 360cam, VSN V.360, Bublcam gibi cihazlar ile 360 derecelik açı ile çekilen videolar, orijinal halleriyle platforma yüklenebilecekti. Hatta YouTube‘un bu özellik ile sanal gerçeklik teknolojisine hazırlandığını söylemek mümkün. Şimdi ise bu videolar ile ilgili bazı örnekler paylaşılmış durumda.

Video teknolojisinde iyi bir etki bırakacağı düşünülen 360 derecelik videoların örneklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Videoyu oynamaya başladıktan sonra videonun sol üst köşesinde yer alan yön tuşları ile; ya da fare imlecinizi ekrana basılı tutup çevirerek (mobildeyseniz dokunma işlemiyle) ekranı sağa, sola, yukarı ve aşağıya çevirebilirsiniz.

*360 derece özelliğine sahip videolar standart YouTube videolarına göre 4-5 kat daha fazla bant genişliğine sahip olduğu için video kalitesini arttırdıkça donmalar yaşamanız muhtemeldir.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler