AnasayfaHaberlerYahoo Sosyal Alışveriş Platformu Polyvore'yi Satın Alıyor

Yahoo Sosyal Alışveriş Platformu Polyvore’yi Satın Alıyor

Yahoo, popüler sosyal moda ve alışveriş platformu Polyvore’yi ve arkasındaki ekibi şirket bünyesine dahil edeceğini yaptığı bir açıklama ile duyurdu.

Yahoo, resmi blogu üzerinden yaptığı açıklamada, sosyal moda ve alışveriş platformu Polyvore’yi satın alacağını duyurdu. Satın alma ile ilgili olarak herhangi bir rakamsal değer verilmedi.

Yapılan açıklamada Polyvore ve arkasındaki ekibin artık Yahoo bünyesinde çalışmalarına devam edeceği ifade edilirken; platformun sosyal ve mobil alanlarda Yahoo’nun dijital içerik stratejisine ivme kazandıracağı belirtildi.

Yahoo - Polyvore

Polyvore tarafından da doğrulanan satın alma işlemiyle ilgili olarak Polyvore’nin kurucu ortağı ve CEO’su Jess Lee, platforma yeni ürün özellikleri eklemeye devam edeceklerini ve Yahoo’nun satın almasıyla birlikte platformun çok daha iyi bir potansiyele sahip olacağını belirtti.

Kullanıcıların sosyallik tabanında sevdiği kıyafetleri ve aksesuarları tek çatı altında toplayabildiği bir platform olarak popülerlik kazanan Polyvore, bu bağlamda iyi bir noktaya gelmiş durumda. 2007 yılında hayata geçirilen ve an itibariyle ayda 20 milyondan fazla tekil kullanıcıya ev sahipliği yapan platform, bu zamana kadar Benchmark Capital, Matrix Partners, DAG Ventures gibi şirketlerden birçok kez yatırım aldı. Şimdi ise Yahoo’nun satın almasıyla birlikte operasyonlarını Yahoo’nun e-ticaret çizgisinde sürdürüyor olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler