AnasayfaHaberlerWestern Digital SanDisk'i 19 Milyar Dolara Satın Aldı

Western Digital SanDisk’i 19 Milyar Dolara Satın Aldı

Dünyanın en büyük depolama cihazı üreticilerinden olan Western Digital, rakibi SanDisk’i 19 milyar dolar karşılığında satın aldığını duyurdu.

Teknoloji sektöründe sadece küçük firmaların sektörün devleri tarafından satın alındığına değil; aynı zamanda bu devlerin birbirleri arasında satın almalar gerçekleştiğine de şahit oluyoruz. Bunun son örneği ise iki depolama üreticisi Western Digital ile SanDisk olarak karşımıza çıkıyor.

Dünyanın en büyük depolama cihazı üreticilerinden olan Western Digial, aynı sektörün bir diğer devi olan SanDisk’i hisse başına 86.50 dolar ödeyerek toplamda 19 milyar dolar karşılığında satın aldı. Böylece harici harddisk alanında uzmanlaşmış olan Western Digital (WD), daha çok SD kart ve flash bellek kapsamında sektörü domine eden SanDisk’i satın alarak sektörün en büyük devi konumuna gelmiş oldu.

Satın alma işleminin ardından SanDisk CEO’su Sanjay Mehrotra’nın Western Digital’ın yönetim kurulunda yer alması bekleniyor. Aynı zamanda Western Digital’ın hali hazırdaki CEO’su Steve Milligan’ın da görevine devam edeceği tahmin ediliyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler