AnasayfaHaberlerTwitter'da Artık Tweetlerin Görüntülenme Sayısı da Yer Alacak

Twitter’da Artık Tweetlerin Görüntülenme Sayısı da Yer Alacak

Twitter kullanıcıları, attıkları tweetlerin kaç kişi tarafından görüntülendiğini artık görebilecek.

Facebook’un hali hazırda sayfalar için aktif olan görüntülenme sayısı özelliğini şimdi ise Twitter kendi platformu için uyguluyor. Artık atılan tweetlerin kaç kişi tarafından görüntülendiği tweetlerin altında gösterilecek.

Sürekli gelişen ve yeniliklerine ara vermeyen Twitter, tweetlerin gösterim sayısı özelliği ile kullanıcılarına ekstra bir istatistik metriği daha sunmuş olacak. Böylelikle başta markalar başta olmak üzere diğer tüm Twitter kullanıcıları, hangi saatte daha fazla gösterim sayısına ulaştığını görebilecek ve buna göre tweetlerin ne zaman atılması gerektiğini planlayabilecek.

Yeni özellik tweetlerin altında aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi yer alacak;

Tweetlerin gösterim sayısı
Tweetlerin gösterim sayısı

Tweetlerin gösterim sayısı Twitter’ın bir stratejisi olarak algılanabilir. Zira tweetlerin gösterim sayısına bağlı olarak Twitter kullanıcıları etkileşim sayısını arttırabilmek adına, bu gösterim sayılarına bakarak en yoğun saatlerde daha fazla tweet atmak için uğraşacak.

Özellik şu anda belirli bir Twitter kullanıcısı üzerinde test ediliyor. Tüm kullanıcılar için bu özelliğin uygulanıp uygulanmayacağı ise henüz belli değil.

KAYNAKThe Verge

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler