AnasayfaHaberlerTwitter'da Direkt Mesajlara Fotoğraf Ekleme Özelliği Geldi

Twitter’da Direkt Mesajlara Fotoğraf Ekleme Özelliği Geldi

Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarında artık DM (Direkt Mesaj) gönderirken fotoğraf eklenebilecek.

Twitter’ın resmi blogundan duyurulan yeni Twitter güncellemesi ile kullanıcılar artık Twitter’ın iOS ve Android uygulamaları ile direkt mesajlarına (DM) fotoğraf ekleyebilecek.

Şimdilik iOS ve Android için gelen yeni ile güncelleme ile Twitter DM sistemini daha yoğun kullanmak istiyor diyebiliriz. Zira Facebook‘un Messenger uygulaması ve Google+‘ın da Hangouts uygulaması SMS’e alternatif olarak kullanılan popüler mesajlaşma uygulamaları olarak kullanılmaya devam ediyor. Hatta bu uygulamaların SMS entegrasyonu dahi bulunuyor. Bunları düşündüğümüz zaman mesajlaşma konusunda Twitter’ın biraz geride kaldığını söyleyebiliriz. Ancak fotoğraf özelliğinin de eklenmesi ile Twitter, DM sisteminin daha fazla kullanılmasını da sağlayabilir.

twitter dm fotoğraf ekleme
twitter dm fotoğraf ekleme

Fotoğraf özelliğinin yanı sıra yeni güncelleme ile Etkinlik ve Keşfet sekmeleri artık Zaman Akışları bölümünde yer alacak ve kullanıcılar bu sekmelere kaydırarak (swipe) geçiş yapabilecekler.

Twitter’ın iOS uygulamasına yeni uygulama-içi bildirim sistemi; Twitter’ın Android uygulamasına da profile özel bildirim alma özelliği, güncelleme ile gelen yeni özellikler arasında yer alıyor.

Twitter: iOS | Android

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler