AnasayfaİnternetGoogle'ın CEO'su Sundar Pichai'nin Quora Hesabı Hacklendi

Google’ın CEO’su Sundar Pichai’nin Quora Hesabı Hacklendi

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’in sosyal medya hesapları hacklenmişti. Hesabı ele geçiren “OurMine Team” isimli hacker grubu bu kez de Google’ın CEO’su Sundar Pichai‘nin Quora hesabını hackledi.

OurMine Team hacker grubu Sundar Pichai’nin sadece Quora hesabını ele geçirmiş gibi gözükse de, Quora hesabına bağlı olan Twitter hesabına da bir bakıma erişim sağlamış oldu. Öyle ki hacker grubu Sundar Pichai’nin resmi Twitter hesabı üzerinde bir tweet de attı.

Grubun Pichai’nin Twitter hesabından “Sadece güvenliğini test ediyoruz” şeklinde attığı tweet(ler) ise kısa zaman içinde silindi.

Sundar Pichai Twitter

OurMine hacker grubunun özellikle büyük internet şirketlerin yöneticilerini hedef alması ise bir zarar verme amacından ziyade, aslında kişisel verilerin çok da güvenli olmadığını göstermek açısından önemli bir eylem veya bir uyarı olarak da nitelendirilebilir. Öyle ki yaptığı açıklamaya göre hacker grubu ele geçirdiği hesapların şifrelerinde herhangi bir değişiklik yapmıyor. Tek amaçları ise kötü niyetli hackerların da bu güvenlik açıklarını görebilme ihtimallerinin olduğunu göstermek.

Grubun yaptığı açıklamada ayrıca, Pichai’nin hesabının ele geçirilmesinin Pichai ile ilgisi olmadığı, güvenlik açığının Quora platformunun kendisinde yer aldığı da belirtiliyor. Yani eğer bir Quora hesabınız var ise bir şifre değişikliği yapmanızda fayda var diyebiliriz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler