AnasayfaSosyal MedyaPinterest Sponsorlu Video Reklamları Duyurdu

Pinterest Sponsorlu Video Reklamları Duyurdu

Özellikle son yıllarda birçok sosyal medya platformunda yer alan ve reklamverenlerin sıklıkla tercih ettiği sponsorlu video reklamlar, artık Pinterest’in reklam seçenekleri arasına girdi.

Bir Facebook, Twitter veya Instagram kadar gündeme gelmese de, Pinterest’in kendine has sabit ve aktif bir kullanıcı tabanı bulunuyor. Ayrıca popüler platformdaki video istatistikleri de en az diğer platformlar kadar artış gösteriyor diyebiliriz. Öyle ki video gösterimlerinde %60 oranında artış yakalayan Pinterest, bu durumu bir avantaja dönüştürerek sponsorlu video reklamları da duyurmuş durumda.

Pinterest Sponsorlu Video reklamları

Resmi blog üzerinden yapılan açıklamaya göre, yeni sponsorlu video reklamlar Pinterest’in yerleşik video oynatıcısı üzerinden görüntüleniyor. Video açıldıktan sonra ise videonun alt kısmında reklamverene ait ürünler sıralanıyor. Yeni reklam formatı ayrıca öne çıkan pinler ile birleştirilerek kullanıcıların ürünleri veya servisleri satın almalarını sağlıyor.

Pinterest yeni reklam formatı için geçtiğimiz birkaç ay içinde 12 partner ile işbirliği sağlamış durumda. Verilen bilgilere göre, anlaşma sağlanan partnerlerin verdiği reklamların performansı ise oldukça iyi düzeyde. Öyle ki reklam veren partnerler Pinterest’in yeni video reklamlarının video olmayan reklamlara göre 4 kat daha fazla akılda kalıcı olduğunu vurguluyor.

Pinterest Ürün Yöneticisi Mike Bidgoli yaptığı açıklamada, Mary Meeker tarafından yapılan bir araştırmaya göre Pinterest kullanıcılarının %55‘inin çeşitli ürünleri platform üzerinden arayıp bulmak ve satın almak istediğini; dolayısıyla bu bağlamda sunulan yeni reklam formatının önem arzettiğini belirtiyor.

Pinterest Sponsorlu Video reklamları şimdilik sadece ABD ve Birleşik Krallık’ta kullanılabiliyor. Diğer ülkeler için ne zaman aktif edileceği ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 10 Madde İle Pinterest’i Bir SEO Aracı Olarak Kullanın

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler