AnasayfaSosyal MedyaInstagram Çoklu Hesap Özelliğine Kavuşuyor

Instagram Çoklu Hesap Özelliğine Kavuşuyor

Beklenen özellik sonunda Instagram'a da geliyor.

Bildiğiniz üzere Twitter’da birden fazla hesabı olan kullanıcılar, Twitter’ın mobil uygulamaları üzerinden bu hesapları arasında kolay bir şekilde geçiş yapabiliyor. Kullanıcılar için oldukça kullanışlı olan bu özellik şimdi de Instagram’a geliyor.

Şimdilik test aşamasında olan çoklu hesap özelliği sayesinde, birden fazla Instagram hesabı olan kullanıcılar artık Instagram’ın mobil uygulaması üzerinden hesapları arasında kolay bir şekilde geçiş yapabilecek. Özellikle sosyal medya yöneticilerinin sevineceği bu özellik, yakın zamanda herkesin kullanımına sunulmuş olacak.

Daha önce, birden fazla Instagram hesabı olan kullanıcılar, hesaplar arasında geçiş yapmak için önce varolan hesaptan çıkış yapmaları gerekiyor; ardından ise diğer hesaba giriş yapmaları gerekiyordu. Ancak platforma gelen çoklu hesap desteği sayesinde, bir zulüm haline gelen bu işlemleri tek tek uygulamaya artık gerek kalmayacak.

Instagram çoklu hesap özelliği
Görsel: Android Police

Instagram üzerinden yeni bir hesap eklemek için Ayarlar menüsüne yeni eklenen “Add Account / Hesap Ekle” seçeneğini kullanmak gerekiyor. Hesaplar arasında geçiş yapmak içinse, profil sayfası üzerinde yer alan kullanıcı adına tıklamak ve geçiş yapmak istenilen hesabın seçilmesi gerekiyor.

Markalar Instagram’a Neden Önem Vermeli?

Özelliğin an itibariyle birçok kullanıcıda (Android) uygulanmaya başladığını ancak tüm kullanıcılara açılmadığını da belirtmekte fayda var. Diğer Android ve iOS kullanıcılarına ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler