AnasayfaHaberlerGoogle Street View Artık Tüm Türkiye'de!

Google Street View Artık Tüm Türkiye’de!

Google’ın sokak görünümü servisi Google Street View ile artık Türkiye’nin her yerinde sokak sokak gezebileceksiniz.

Google’ın 360 derece fotoğraflar ile oluşturduğu sokak görünümü hizmeti Google Street View (Google Sokak Görünümü) uzun bir aradan sonra Türkiye‘nin birçok yerinde hizmete açıldı.

Güneydoğu bölgesi başta olmak üzere hala bazı eksiklikler olsa da Türkiye’nin birçok yerinde Google’ın bu hizmeti artık kullanılabiliyor. Bu sayede kullanıcılar artık Türkiye’yi de internet üzerinden sokak sokak gezme imkanına sahip olmuş oluyor.

Google Street View

Google Sokak Görünümü nasıl kullanılır?

Masaüstünde;

Google Maps (google.com/maps) adresine gidin. Sağ alt köşede bulunan insan figürünü harita üzerinde herhangi bir yere sürükleyip bırakın. Yön işaretlerini kullanarak gezintiye başlayın.

iOS ve Android cihazlarda;

Sokak Görünümü modunu görüntülemek istediğiniz yere uzunca basarak o yeri işaretleyin. Alt kısımda çıkan bilgiler bölümü üzerinden Street View seçeneğine tıklayın. Ardından sağa, sola, yukarı ve aşağıya kaydırma hareketleriyle ve yön işaretleriyle gezintiye başlayın.

Sokak Görünümü fotoğraflarını kimler nasıl çekiyor?

Google Trekker Loan Program

Google Street View hizmetinin oluşmasını sağlayan 360 derecelik fotoğraflar, kameralar ile donatılmış otomobillerin yanı sıra, Street View Trekker (Sokak Görünümü Yürüyüşçüleri) tarafından da çekiliyor. 15 kameranın yer aldığı 18 kg ağırlığındaki çanta ile sokak sokak dolaşan bu yürüyüşçüler günde yaklaşık 8 saat dolaşıyor ve Google’dan aylık 1500 dolar civarında maaş alıyor.

Eğer siz de Google Street View ekibin bir parçası olmak ve sokak sokak gezerek Street View hizmeti olmayan yerlere bu hizmeti getirerek para kazanmak istiyorsanız buradaki formu doldurup başvurunuzu gönderebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler