AnasayfaHaberlerGoogle+'taki Bağlantı İçerikli Paylaşımların Görünümü Değişiyor

Google+’taki Bağlantı İçerikli Paylaşımların Görünümü Değişiyor

Google+ üzerinde yapılan bağlantı içerikli paylaşımlar nihayet düzgün bir görünüme kavuşuyor.

Google+ üzerindeki bağlantı içerikli paylaşımlar, diğer platformlara göre oldukça kötü bir görünüme sahipti. Kullanıcıların çoğu tarafından beğenilmeyen bu duruma Google nihayet bir çözüm getirdi.

Facebook-tarzı yeni bir görünüme sahip olan bağlantı içerikli paylaşımlarda, ilgili bağlantının başlıkları ve görselleri artık daha ön planda olacak. Daha fazla tıklanabilir bir tasarıma sahip olan bağlantı paylaşımlarında sırasıyla; ekstra yazı (tercihen), bağlantı görseli (büyük), bağlantı başlığı ve bağlantı açıklaması yer alacak. Aşağıdaki örnekten inceleyebilirsiniz.

Google+ yeni bağlantı paylaşım görünümü
Google+ yeni bağlantı paylaşım görünümü

Google, büyük görsel (thumbnail) içermeyen bağlantılar içinse, eski görünümü uygulamaya devam edecek. Yani eski görünümde olduğu gibi, içerik sadece küçük görsel (solda) ve başlıktan (sağda) ibaret olacak.

Google bu düzenleme ile aynı Facebook ve Twitter‘da olduğu gibi bağlantı içeriklerin tıklama oranlarını arttırmış olacak. Dolayısıyla platform üzerindeki bağlantı içerikli paylaşımların sayısı da arttırılmış olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler