AnasayfaHaberlerGoogle Motorola'yı Lenovo'ya Sattı!

Google Motorola’yı Lenovo’ya Sattı!

Google’ın 2012 yılında satın aldığı Motorola Mobility, 2.91 milyar dolar karşılığında Lenovo’ya satıldı.

Ünlü telefon üreticisi Motorola Mobility, 2012 yılında Google tarafından 12.5 milyar dolar karşılığında satın alınmıştı. Ancak şu anda Motorola artık Google’ın değil. Bilgisayar üreticisi Lenovo, tam 2.91 milyar dolar karşılığında Motorola’yı Google’dan satın almış durumda.

Google tarafından da doğrulanan satın alma işlemi Lenovo’nun resmi Twitter hesabından ve resmi web sitesinden de duyuruldu.

motorola lenovo google
motorola lenovo google

Google’ın Motorola’yı daha önce satın alma sebebi, Motorola’nın elinde birçok patent bulundurması ile ilgiliydi. Her ne kadar Motorola’yı Lenovo şirketine satmış olsa da Google hala birçok patenti elinde bulunduruyor.

Motorola gibi güçlü bir mobil şirketinin satın alması, Lenovo’nun akıllı telefon pazarında kendini daha fazla göstermek istediğini açıkça ortaya koyuyor. Öyle ki Motorola’yı satın almasıyla, Amerika’daki en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi konumuna gelmiş durumda.

Lenovo’nun bu satın alma işleminin akıllı telefon pazarındaki etkisinin nasıl olacağını önümüzdeki günlerde hep birlikte görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler