AnasayfaHaberlerArtık Facebook Messenger Üzerinden Para Gönderilebilecek

Artık Facebook Messenger Üzerinden Para Gönderilebilecek

Facebook’un popüler mesajlaşma platformu Facebook Messenger, para transferi özelliğine kavuştu.

Facebook Messenger uygulaması, artık sadece bir mesajlaşma platformu değil. Gelen yeni özellik ile birlikte kullanıcılar artık uygulama üzerinden birbirlerine para gönderimi de yapabilecekler.

İlk olarak ABD’de yaşayan kişilerin kullanabileceği yeni özellik ile kullanıcılar konuşma ekranında yer alan “$” ikonuna tıkladıktan sonra karşılarına ödeme ekranı açılıyor. Burada ödenecek tutarı belirleyip “Pay” butonuna tıkladıktan sonra gerekli kart bilgileri giriliyor ve onaylama işleminin ardından para transferi gerçekleştiriliyor.

Para gönderilecek olan cihaz iOS sistemine sahip bir cihaz ise TouchID ile ödeme işlemi daha güvenli hale getirilebiliyor. Ya da sadece PIN girilerek bu işlem gerçekleştirilebiliyor.

Facebook Messenger para gönderme özelliği
Facebook Messenger para gönderme özelliği

Şimdilik ABD’deki bankalara ait VISA ve MasterCard kartlarını destekleyen sistemde, transfer ücreti de alınmıyor. Yani uygulama üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilen para gönderme işlemi ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Önümüzdeki aylarda iOS, Android ve web üzerinden ABD’de kullanıma sunulacak olan Facebook Messenger para gönderme özelliğinin diğer ülkelerde ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

[vc_button title=”Facebook Messenger’a Sesleri Yazıya Çevirme Özelliği Geliyor” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/facebook-messenger-sesleri-yaziya-cevirme-ozelligi-geliyor”]

Facebook Messenger para gönderme özelliği için hazırlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler