AnasayfaTeknolojiElveda Samsung Galaxy Note 7!

Elveda Samsung Galaxy Note 7!

Samsung, bitmek tükenmek bilmeyen patlamalara ve yangınlara sebebiyet veren Galaxy Note 7 için satışları durdurma kararı aldığını duyurdu.

Samsung, 2 Ağustos’ta düzenlediği Unpacked etkinliği ile herkesin merakla beklediği Galaxy Note 7 modelini duyurmuştu. Sahip olduğu özelliklerinden dolayı herkes yeni Note modelinin çok fazla tutulacağını düşünürken; bu kez rüzgar ters yöne esti. Piyasaya sürülen onlarca Galaxy Note 7 patlamış ve bazı ciddi yangınlara sebebiyet vermişti. Bunun üzerine Samsung ise piyasadaki Note 7 sürümlerini geri toplamış ve kullanıcılarına yeni telefon verme sözü vermişti. Ancak Samsung, yeni dağıtılan Note 7 sürümlerinde de aynı problemlerin ortaya çıkması üzerine bu kez havlu attı.

Resmi blog sayfası üzerinden açıklama yapan şirket, güvenlik gerekçesiyle tüm dünyadaki telefon satıcılarından ve mağazalardan Galaxy Note 7 satışlarını durdurmasını istedi. Ayrıca tüketicilerine de ellerinde bulunan bu cihazları kullanmamaları tavsiye edildi.

Samsung Galaxy Note 7

Samsung ayrıca düzenleyici kuruluşlar ile işbirliği içerisinde Galaxy Note 7 ile ilgili son zamanlarda rapor edilen olaylar üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Tüketici Ürünleri Güvenlik Komisyonu (ABD) Başkanı Elliot Kaye, Samsung’un Galaxy Note 7 satışlarını ve değişimlerini durdurması ile doğru bir karar verdiğini ve telefon ile ilgili yapılan araştırmalara da devam edeceklerini açıkladı.

Şirketin piyasadaki tüm orijinal ve değişim telefonlarını geri toplamaya başladığını da belirtmek gerekiyor. Samsung’un telafi amaçlı yeni bir Note modeli planı olup olmadığı bilinmiyor; ancak Galaxy Note 7’nin devri artık tamamen kapanmış gibi görünüyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler