AnasayfaHaberlerÇinli Bir Programcı iPhone 6 Plus'a Windows 98 Yükledi

Çinli Bir Programcı iPhone 6 Plus’a Windows 98 Yükledi

Çinli bir programcı yapabileceklerinin sınırlarını zorlayarak Apple’ın yeni phablet modeli iPhone 6 Plus’a efsane işletim sistemi Windows 98’i yükledi.

Programcıların yeni jenerasyon teknoloji cihazlarından ne istedikleri bilinmese de cihazlara orijinalinin dışında işletim sistemleri yükleme konusundaki yeteneklerine her zaman şahit oluyoruz. Son olarak Çinli bir programcının Apple’ın yeni phablet modeli iPhone 6 Plus‘a Microsoft’un efsane işletim sistemi Windows 98‘i yüklemesi de bu konuda herhangi bir sınınrın olmadığını bizlere gösteriyor.

[vc_button title=”Web Üzerinde Windows 93 Olsaydı…” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/web-uzerinde-windows-93-olsaydi”]

Çin’in popüler teknoloji forumu bbs.feng.com‘da yayınlanan habere göre programcı, açık kaynaklı DOSBox benzeri bir emülatör olan iDOS uygulaması ile iPhone 6 Plus’a Windows 98 yüklemeyi başardı. App Store üzerinden indirilebilen iDOS uygulamasının asıl amacı ise klasik DOS oyunlarının iOS üzerinden oynanabilmesini sağlamak. Ancak öyle görünüyor ki uygulama amacı dışında da kullanılabiliyor.

iPhone 6 Plus Windows 98
iPhone 6 Plus Windows 98

Forumda paylaşılan görseller Windows 98’in başarılı bir şekilde iPhone 6 Plus’a entegre edildiğini gösteriyor. Çeşitli hatalar da beraberinde gelse de yine de eski işletim sistemlerinin yeni cihazlara entegre edilmesi hayli ilginç görünüyor.

Forumda paylaşılan görsellerin bir kısmına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Görselleri büyütmek için üzerine tıklamanız yeterlidir.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler