AnasayfaHaberler2013 Yılında App Store Satışları 10 Milyar Doları Geçti

2013 Yılında App Store Satışları 10 Milyar Doları Geçti

Apple, 2013 yılı içinde App Store üzerinden 10 milyar dolarlık satış gerçekleştirdiğini; geliştiricilerin ise 15 milyar dolar kazandığını açıkladı.

Apple’ın resmi sitesinden yaptığı açıklamada Apple’ın 2013 yılı içerisinde App Store üzerinden 10 milyar dolarlık satış gerçekleştirdiği ve aynı yıl içerisinde iOS geliştiricilerinin de 15 milyar dolarlık kazanç elde ettiği belirtildi.

App Store üzerinden 10 milyar dolarlık satışın gerçekleştiği 2013 yılının en başarılı ayı ise Aralık oldu. Özellikle yılbaşının etkisiyle App Store üzerinden indirilen uygulamalardan gelen miktarın 1 milyar dolar olduğu açıklandı.

155 ülkede 1 milyondan fazla iPhone, iPad ve iPod touch uygulaması barındıran App Store’da sadece iPad için geliştirilen uygulama sayısı ise 500 bini aşmış durumda.

2013 yılının App Store için bugüne kadarki en iyi yıl olduğunu belirten Apple‘ın İnternet Yazılım ve Servisleri departmanı kıdemli başkan yardımcısı Eddy Cue, bunu sağladıkları için tüm müşterilerine teşekkür ettiklerini belirtti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler