AnasayfaHaberlerAdobe Hacklendi ve 2.9 Milyon Müşterinin Bilgilerine Ulaşıldı

Adobe Hacklendi ve 2.9 Milyon Müşterinin Bilgilerine Ulaşıldı

Hackerlar Adobe şirketinin sunucularına saldırı düzenleyerek, 2.9 milyon müşterinin bilgilerini ve bazı Adobe ürünlerinin kaynak kodlarını çaldı.

Adobe’un resmi blogunda paylaşılan yazıda Adobe, sunucularından birinin hacklendiğini ve yaklaşık olarak 2.9 milyon kullanıcının bilgilerine erişildiğini belirtti.

Paylaşılan yazıda Adobe şunları kaydetti;

[quote_box_center]İncelemelerimize göre saldırı yapanlar, sistemimizdeki Adobe müşteri numaralarına ve korumalı şifrelere erişim sağladı. Saldırıyı düzenleyenlerin ayrıca; müşteri isimleri, müşteri kart numaraları, kartların son kullanma tarihleri, borç bilgileri ve diğer bilgiler de dahil olmak üzere toplamda 2.9 milyon Adobe müşterisinin bilgilerini sistemimizden sildiğine inanıyoruz. Ancak saldırıyı düzenlenleyenlerin tamamıyla bütün bilgilere eriştiğine ve sistemimizden bütün bilgileri sildiğine inanmıyoruz.[/quote_box_center]

Yaşanan olaylardan dolayı derin üzüntü içinde olduğunu belirten Adobe, müşterilerinin güvenliğini sağlamak için çalışmalara başladığını; şifreleri ve kredi kartı numaraları çalınan müşterilere e-posta yoluyla yapılması gerekenleri anlatacağını belirtti.

Saldırı düzenleyen hackerlar ayrıca Adobe Acrobat, ColdFusion ve Cold Fusion Builder ürünlerinin kaynak kodlarına erişti. Bununla ilgili de açıklama yapan Adobe, kaynak kodu erişimi ile ilgili müşterilere herhangi bir risk durumunun yansımayacağını belirtti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler