AnasayfaHaberlerWhatsApp 500 Milyon Kullanıcı Sayısına Ulaştı

WhatsApp 500 Milyon Kullanıcı Sayısına Ulaştı

Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alınan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 500 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını duyurdu.

2009 yılında kullanıma sunulan WhatsApp, 2013’ün son ayında 400 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını duyurmuştu. Geçtiğimiz Şubat ayında Facebook tarafından satın alınmasının ardından şimdi de WhatsApp’ın resmi blogu üzerinden platformun 500 milyon kullanıcı sayısına ulaştığı belirtildi.

Yapılan açıklamada yarım milyon aktif kullanıcıya ulaştıklarını belirten WhatsApp CEO’su Jan Koum, Brezilya, Hindistan, Meksika ve Rusya’da çok hızlı büyüdüklerini belirtti. Bunun yanı sıra her gün 700 milyon fotoğraf ve 100 milyon video paylaşıldığını vurgulayan Jan Koum daha fazla büyüyeceklerinin de sinyallerini verdi.

WhatsApp
WhatsApp

Özellikle Facebook’un satın almasının ardından oldukça konuşulan ve konuşuldukça devleşen bir uygulama haline gelen WhatsApp, geçtiğimiz günlerde de 64 milyar mesaj sayısına ulaşarak yeni bir rekora imza atmıştı. Şimdi ise 500 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşan WhatsApp bu sektördeki liderliğini açık ara önde tutacak gibi görünüyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler