AnasayfaSosyal MedyaSoğuk Havalara Yaratıcı Çözüm: Tweet Atarak Isınan Durak

Soğuk Havalara Yaratıcı Çözüm: Tweet Atarak Isınan Durak

Pazartesi sendromunu ikiye katlayan soğuk havalara bir çözüm bulan Hive, tweet atarak ısınan otobüs durağı ile yaratıcı bir çalışmaya imza attı.

Birçok kişinin her hafta yaşadığı ve artık bir fenomen haline gelen Pazartesi sendromu, özellikle soğuk havalarda çok daha fazlasıyla kendini hissettiriyor. Ancak İngiltere’de yapılan bir çalışma, kişilerin biraz olsun bu sendromu üzerlerinden atmalarına yardımcı oluyor.

Kullanıcılarının sıcaklığı uzaktan kontrol edebilmelerini sağlayan akıllı ev kiti Hive, Londra’nın en işlek bölgelerinden olan Piccadilly’de (Manchester), inşa ettikleri otobüs durakları ile soğuk havalarda otobüs bekleyen kişilere ilginç bir çözüm getirdi. Buna göre; standart otobüs duraklarında beklemek yerine bu otobüs durağında bekleyen kişiler, ayrıca tweet atarak durağın ısınmasını sağlıyorlar.

#TweetToHeat hashtagi ile tweet atan kişiler Hive’in Twitter hesabı üzerinden bir cevap alıyor ve Hive durağın ısıtıldığı belirtiliyor. Ardından durak içindeki ısıtıcılar çalışmaya başlıyor.

Hive ve CHI&Partners ortaklığında hazırlanan bu projenin tanıtım videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler