AnasayfaHaberlerFacebook'un Açığını Bulan Brezilyalı Mühendise 33,500 Dolarlık Ödül

Facebook’un Açığını Bulan Brezilyalı Mühendise 33,500 Dolarlık Ödül

Platformda açık bulan bulan kişilere ödül veren Facebook, bugüne kadarki en büyük ödülünü Brezilyalı mühendise verdi: 33,500 dolar.

Facebook‘un platform üzerinde açık bulanlar için 2011 yılında başlatmış olduğu Facebook Bug Bounty programı en yüksek miktarına ulaştı. Platform üzerinde açık bulan Brezilyalı mühendis Facebook’tan tam 33,500 dolar aldı.

XML sisteminde açık bulan Reginaldo Silva adındaki Brezilyalı mühendis, Facebook’un web sunucusu üzerindeki dosyalara ulaşmayı başardı. Daha sonra konu ile ilgili Facebook’a bir hata raporu gönderen Silva açığı kanıtlamış oldu. Facebook ise bu açığı yakalamış olmasından dolayı Reginaldo Silva’ya 33,500 dolar ödül verdi.

Facebook Bug Bounty’nin sayfası üzerinden yapılan duyuruda Reginaldo Silva’nin Kasım ayında bir açık bulduğu ve bu açıktan dolayı kendisine 33,500 dolar ödül verdiğini belirtti. Ayrıca açığa sebebiyet veren XML satırını hata raporundan hemen sonra düzelttiklerini de belirtti.

Reginaldo Silva’dan önce Facebook’tan en büyük ödülü alan ise İngiliz araştırmacı Jack Whitton almıştı. Bulduğu güvenlik açığı sebebiyle Facebook’a hata raporu gönderen Whitton, 20,000 dolar ödül almıştı.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler