AnasayfaSosyal MedyaDoğrulanmış Facebook Sayfalarına Canlı Yayın Zamanlama Özelliği Geldi

Doğrulanmış Facebook Sayfalarına Canlı Yayın Zamanlama Özelliği Geldi

Doğrulanmış Facebook sayfaları, artık canlı yayınlarını zamanlayarak kullanıcıların hatırlatıcı eklemelerini sağlayabilecekler.

Facebook’un sevilen özelliklerinden biri olan Facebook Live, yeni bir özelliğe daha kavuşuyor. Yeni özellik sayesinde doğrulanmış Facebook sayfaları canlı yayınlarının zamanını ileri bir tarihe ayarlayabilecek.

Özellikle canlı yayın sahiplerinin en çok şikayetçi olduğu konulardan biri de, takipçilerine planladığı canlı yayınları doğru zamanda sunamamak. Yani kullanıcılar sayfaların canlı yayın yapacağı zamanı takip edemeyebiliyor. Facebook ise yeni zamanlama özelliği ile bu sorunun üstesinden gelecek gibi görünüyor.

Facebook Canlı Yayın Zamanlama

Canlı yayın zamanlama özelliği sayesinde sayfalar artık takipçilerine yeni canlı yayın zamanını hatırlatmak için ekstra gönderi paylaşmak yerine doğrudan orijinal canlı yayın gönderisi üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilecek. Ayrıca yeni hatırlatıcı özelliği sayesinde de kullanıcıların canlı yayın zamanını kaçırmamaları sağlanmış olacak. Maksimum zamanlama süresinin ise 1 hafta olduğunu belirtmek gerekiyor.

Facebook’un birkaç aydır üzerinde çalıştığı bu yeni özellik, an itibariyle doğrulanmış Facebook sayfalarında aktif edilmiş durumda. Diğer sayfalara ise önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak.

KAYNAKWeRSM

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler