AnasayfaHaberlerBlogger'da Cinsel İçerikli Paylaşımlar Yasaklandı

Blogger’da Cinsel İçerikli Paylaşımlar Yasaklandı

Google’ın popüler blog servisi Blogger’da artık cinsel içerikli paylaşımlar yapılamayacak. İlgili içerikler sadece blog yöneticilerine gözükecek.

İlk olarak 1999 yılında kullanıma sunulan ve 2003 yılında Google’ın satın almasıyla birlikte oldukça popüler hale gelen blog servisi Blogger, o tarihten bu yana çeşitli cinsel içerikli bloglara belirli kısıtlamalar ve uyarılar dahilinde izin veriyordu. Ancak Google bu stratejisini değiştirdi ve 23 Mart 2015 tarihi itibariyle Blogger’da artık bu tarz paylaşımların yasaklanacağı duyurusunu yaptı.

Konu ile ilgili olarak hali hazırda cinsel içerikli bloga sahip olan kullanıcılara uyarılarda bulunan Google, bundan sonra bu tarz içeriklerin sadece blog sahibi ve blog üzerinde yetkisi olan diğer yöneticiler tarafından görüntülenebileceğini ve bu blogların diğer ziyaretçilere gizli olarak gözükeceğini belirtti.

https://twitter.com/FuckTheory/status/570054879508627456

[quote_center]Sanatsal, eğitsel, belgesel ve bilimsel değer taşıyan cinsel içerikleri paylaşımlara izin verilecek.[/quote_center]

Blogger Yardım sayfasında da değişiklik yapan Google, 23 Mart 2015 tarihi itibariyle müstehcen ve çıplaklık içeren fotoğraf ve vidoların herkese açık şekilde paylaşılamayacağını vurguladı. Ancak kamu yararı gözetilen; sanatsal, eğitsel, belgesel ve bilimsel değer taşıyan içerikler söz konusu olduğunda çıplaklık içeren bu içeriklere izin vermeye devam edileceği de belirtildi.

Bildiğiniz üzere cinsel içerikler ile mücadele eden tek platform Blogger değil. Zira bu konuyla ilgili başı derde giren Vine da yaklaşık bundan 1 sene önce cinsel içerikli videoları yasakladığını duyurmuştu. Instagram da konu ile ilgili olarak çeşitli önlemler almış ve platformu ve kullanıcılarını bu tarz içeriklerden korumak için bazı önlemler almıştı.

[vc_button title=”Başarılı Bir Blog Yazısı İçin İşinize Yarayacak İpuçları” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/basarili-bir-blog-yazisi-icin-isinize-yarayacak-ipuclari”]

Bakalım Google’ın bu kararı kendi platformunu nasıl etkileyecek; ilerleyen günlerde hep birlikte görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler