AnasayfaİnternetAmazon İki-Adımlı Doğrulama Sistemini Aktif Etti

Amazon İki-Adımlı Doğrulama Sistemini Aktif Etti

Amazon, kullanıcı hesaplarını güvende tutmak amacıyla iki adımlı doğrulama sistemini aktif ettiğini duyurdu.

Kullanıcı hesaplarının güvenliğini düşünen teknoloji devleri, güvenliği arttırmak adına iki adımlı doğrulama sistemini aktif etmeye devam ediyor. Amazon tarafından satın alınan ve geçtiğimiz günlerde bu güvenlik yöntemini kullanıcılarına sunan Twitch‘in ardından şimdi de e-ticaret devi Amazon, iki adımlı doğrulama sistemini platforma dahil ettiğini duyurdu.

Her ne kadar geç kalınmış olsa da yeni iki adımlı güvenlik sistemi ile Amazon kullanıcıları artık hesaplarını daha güvenli bir şekilde tutabilecek. Kredi kartı veya diğer ödeme bilgileri, kişisel kullanıcı bilgileri ve diğer önemli bilgilerin yer aldığı bir platformda böyle bir sistemin uygulanmasının oldukça önemli olduğuna da dikkat çekmek gerekiyor.

Dünyanın En Büyük 10 E-ticaret Şirketi (+İNFOGRAFİK)

Snapchat’in aksine Amazon iki adımlı doğrulama sistemi için Google’ı tercih etmiş durumda. Platform üzerinden yeni güvenlik seçeneğini aktif eden kullanıcılar, Amazon hesaplarına giriş yapmak istediklerinde telefonlarına SMS ile gönderilen kodu veya Google Authenticator uygulaması üzerinden aldıkları kodu girecek ve böylece hesaplarına daha güvenli bir şekilde erişim sağlamış olacaklar.

Kullanıcılar ayrıca cep telefonlarını kaybetmeleri (veya başka bir problem ile karşılaşmaları) halinde hesaplarına Amazon tarafından güvenlik amaçlı olarak aranabilecek veya SMS atılabilecek yedek telefon numarası da tanımlayabilecekler.

Amazon hesabınızda iki adımlı doğrulama sistemini aktif etmek için buradaki adımları izleyebilirsiniz.

KAYNAKAmazon

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler