AnasayfaHaberlerWhatsApp'a Google Drive Yedekleme Seçeneği Geldi

WhatsApp’a Google Drive Yedekleme Seçeneği Geldi

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, artık Google Drive üzerinden de fotoğraf, video veya sohbetler gibi tüm verileri yedekleme imkanı veriyor.

WhatsApp ile Google’dan yeni bir ortaklık haberi geldi. Yapılan anlaşmaya göre WhatsApp’a Google’ın depolama servisi Google Drive entegrasyonu getirildi.

Bugünden itibaren WhatsApp kullanıcılarına sunulacak olan yeni entegrasyon sayesinde kullanıcılar WhatsApp fotoğraflarını, videolarını, ses kliplerini ve sohbetlerini Google Drive’da açılacak olan yeni bir klasöre otomatik olarak yedekleyebilecek.

WhatsApp Google Drive

Otomatik yedekleme işlemi kullanıcının isteğine göre günlük, haftalık veya aylık olarak ayarlanabilecek; ayrıca kullanıcı dilerse otomatik yedeklemeyi tamamen kapatabilecek.

Yapılan anlaşma sayesinde otomatik olarak Google Drive’a yedeklenen veriler de, kullanıcıların ihtiyacı olduğu (örneğin telefonu kaybetme, yeni bir telefona geçme, cihazı resetleme vs. gibi) durumlarda sadece birkaç adımda kolay bir şekilde geri yüklenebilecek.

WhatsApp kullanıcılarına an itibariyle sunulmaya başlanan yeni yedekleme özellik, birkaç ay içerisinde tüm kullanıcılarda aktif edilmiş olacak. Özelliğin size gelip gelmediğini öğrenmek içinse WhatsApp ayarlarınıza göz atmanız gerekiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler