AnasayfaSosyal MedyaPeriscope Video Üzerine Çizim Yapma Özelliğini Test Ediyor

Periscope Video Üzerine Çizim Yapma Özelliğini Test Ediyor

Twitter’ın Facebook’u, Facebook’un Snapchat’i ve Periscope’u taklit etmesi (veya ilham alması!) ve bunun gibi birçok platformun birbirlerine benzer özellikleri aktif etmesi artık alışıldık bir durum olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook canlı yayınlarına gelecek olan çizim özelliği ile ilgili haberi paylaşmamızın hemen ardından şimdi de popüler canlı yayın platformu Periscope benzer bir özellik ile karşımıza çıkıyor.

Periscope’un testlerini sürdürdüğü çizim özelliği, kullanıcıların canlı yayın esnasında video üzerinde çizim yapmalarını sağlıyor. Farklı renk seçenekleri ve farklı düzenleme araçları bulunan çizim özelliğinin eğlenceli olduğu kadar özellikle belli bir alana vurgu yapmak isteyen yayıncılar için faydalı olacağı düşünülüyor.

İlk olarak The Next Web sosyal medya direktörü Matt Navarra‘nın farkettiği bu özellik ile ilgili çok fazla detay bulunmasa da, renk seçenekleri dışında farklı bir özellik dikkat çekiyor. Bu özellik de yapılan çizimin kısa bir süre sonra kendi kendine yok olması olarak karşımıza çıkıyor.

Popüler canlı yayın platformunun an itibariyle bu özellik, şimdilik sınırlı sayıda kullanıcılar üzerinde de test ediliyor. Bir Twitter sözcüsünün Tech Radar’a verdiği bilgiye göre ise çizim özelliği önümüzdeki haftalarda herkesin kullanımına sunulmuş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler