AnasayfaSosyal MedyaPeriscope Çizim Özelliği Resmi Olarak Duyuruldu!

Periscope Çizim Özelliği Resmi Olarak Duyuruldu!

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Periscope’un canlı yayın üzerinde çizim yapma özelliğini test etmeye başladığını sizlerle paylaşmıştık. Şimdiye kadar yapılan söylentiler ise bugün karşılığını buldu ve Periscope çizim özelliğini resmi olarak duyurdu.

İlk görüntülerde olduğu gibi Periscope‘a gelen çizim özelliği, doğrudan canlı yayın üzerinde kullanılıyor. Canlı yayını başlatan kullanıcılar ekrana uzun basarak, açılan pencereden “Çizim” (Sketch) seçeneğini seçtikten sonra çizim yapmaya başlayabiliyor.

Çizim seçeneğinin ardından sağ alt köşede çıkan menü üzerinden farklı renk seçenekleri de tercih edilebiliyor. Ayrıca yapılan çizimlerin bir süre sonra kendi kendine kaybolduğunu da belirtmekte fayda var.

Periscope’a gelen yenilikler sadece bununla da sınırlı değil. Popüler canlı yayın platformu, çizim özelliğinin yanı sıra yeni istatistik özelliklerini de duyurmuş durumda. Buna göre kullanıcılar, artık kendi yayınlarının (ve tekrarlarının) toplamda kaç kişi tarafından izlendiğini ve ne kadar sürede izlendiğini grafik üzerinden görebilecek.

Yeni özelliklerin şimdilik sadece iOS için aktif edildiğini belirtmekte fayda var. Yani Periscope uygulamasını güncelleyen iOS kullanıcıları bu yeni özellikleri an itibariyle kullanmaya başlayabilir. Güncellemenin Android kullanıcılara ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

Periscope: App Store

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler