AnasayfaHaberlerKlout, Yeni Arayüzü ve İçerik Önerileriyle Yeni Versiyonunu Duyurdu

Klout, Yeni Arayüzü ve İçerik Önerileriyle Yeni Versiyonunu Duyurdu

Popüler sosyal ölçüm ve izleme araçlarından biri olan Klout, yeni versiyonunda kullanıcılara farklı bir arayüz ve içerik önerileri sunuyor.

Kullanıcıların sosyal platformlar üzerindeki etkisini inceleyerek 100 üzerinden puanlama yapan sosyal ölçüm aracı olan Klout, yeni versiyonunu duyurdu. Resmi blogu üzerinden yapılan duyuruda, kullanıcılara artık sadece sosyal ölçümler değil aynı zaman içerik önerileri de sunacağını belirtti.

Kullanıcıların “Klout skorumu nasıl yükseltebilirim?” sorusuna verilen “iyi içerik” cevabı üzerine yoğunlaşarak çalışmalar yapan Klout, yeni öneri sistemiyle kullanıcı deneyimi arttırmaya çalışacak.

İçerik Oluşturma (Create)

Klout’un yeni versiyonu ile birlikte gelen yeni “Create” sekmesi ile kullanıcılar paylaşılmaya değer içerikler oluşturabilecek. Diğer kişiselleştirilmiş içerik öneren uygulamaların aksine Klout’taki yeni içerik önerileriyle kullanıcılar takipçilerinin ilgisini çekebilecek içerikler ile karşılaşacak. Ayrıca etiket sistemi ile de önerilen içerikler kategorize edilebilecek.

Klout Create sekmesi
Klout Create sekmesi

Zamanlama ve Ölçüm (Schedule & Measure)

Klout’un yeni versiyonu ile gelen yenilikler arasında gönderi paylaşım zamanlaması da yapılabilecek. Yani kullanıcılar sosyal medya platformlarında paylaşacağı bir gönderiyi Klout üzerinden zamanlayarak etkisini arttırabilecek. Klout skoru ile de bunun üzerine ölçümler yapılabilecek. Ölçüm algoritmasında ise herhangi bir değişiklik olmayacak.

Daha iyi içerik üretimi ve daha iyi sosyal ölçüm deneyimi sunmayı hedeflediklerini belirten Klout, bu bağlamda önümüzdeki haftalarda yeni araçlar duyuracaklarını da belirtti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler