AnasayfaTeknolojiiPhone XS ve XS Max Modelleri Şarj Sorunu Yaşıyor

iPhone XS ve XS Max Modelleri Şarj Sorunu Yaşıyor

Birçok iPhone XS ve XS Max kullanıcısı, akıllı telefonlarının bir sorundan dolayı şarj olmadığını dile getirdi.

Apple’ın yeni modelleri iPhone XS ve XS Max, bu sefer de şarj sorunlarıyla gündeme geldi. Yeni modelleri kullanan bazı kişiler telefonlarının bağlantı sorunu yaşadığını, LTE ve Wi-Fi bağlantısında kopukluklar olduğunu dile getirmişti. Şimdi ise Lightning kablosu bağlı olduğu durumlarda telefonların şarj olmadığı iddia edildi.

Apple’ın kendi forumu da dahil olmak üzere internetin dört bir köşesinde şikayetlerini dile getiren Apple müşterileri, Lightning kablosu takıldığı anda şarj işleminin başladığını haber veren bir bildirim sesinin duyulması gerektiğini, fakat bildirim sesi çıkmadığını ve telefonlarının hiç şarj olmadığını belirtti. Sorundan muzdarip olan bazı kullanıcılar ekrana iki kere tıkladıktan sonra telefonlarının şarj olmaya başladığını söyledi, ancak bu küçük taktiğin işe yaramadığını söyleyen kullanıcılar da mevcut.

iPhone XS
Görsel: Cult of Mac

Lightning kablosunun farklı sorunlara yol açtığını belirten kullanıcılar da oldu. Bazıları Lightning kablosunun takılmasından kısa bir süre sonra telefonun şarj olmayı durdurduğunu söyledi. Sorundan en kötü şekilde etkilenen kullanıcılar ise telefonu şarja taktığı an tamamen donduğunu iddia eden kullanıcılar. iPhone XS sahipleri, donma durumunda güç tuşunun da kullanılamamasından dolayı telefonlarını yeniden başlatmak için bir hayli uğraşmak zorunda kalıyormuş.

Şarj sorunlarının bazı yazılımsal hatalardan kaynaklanabildiği biliniyor ve birçok kullanıcının farklı sorunlarla karşılaşması, problemin yazılımsal olma ihtimalini güçlendiriyor. Apple henüz konuyla ilgili bir açıklamada bulunmadı, ancak şikayetlerin sayısı ve iPhone XS Max’in fiyatını göz önünde bulundurarak kısa sürede açıklamanın geleceğini tahmin ediyoruz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler