AnasayfaSosyal MedyaInstagram, Apple'ın "3D Touch" Deneyimini Android'e Getiriyor

Instagram, Apple’ın “3D Touch” Deneyimini Android’e Getiriyor

Mobil cihazlar ile kullanıcılar arasındaki etkileşimin her geçen gün yeni bir seviyeye ulaştığına hepimiz şahit oluyoruz. Apple’ın “3D Touch” adı altında iPhone’lara getirdiği yenilik de bunun en güzel örneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu özelliği ilk kullanan platformlardan olan Instagram ise bu deneyimi Android kullanıcılarına yaşatmak adına yeni bir özelliği aktif ediyor.

Yeni özelliği ilk olarak 3D Touch sistemini kullanarak iOS’ta uygulayan geliştiriciler, özelliği kullanabilmek için 3D Touch’a ihtiyaç olmadığını farketmeleri üzerine, aynı özelliği Android üzerinde uyguluyor. Buna göre Android kullanıcıları Instagram’da fotoğrafların üzerine uzun basarak fotoğraf ekranına gelmeden önizlemesini görebiliyor.

Üstteki videoda da görüldüğü üzere yeni özellik kısaca şöyle çalışıyor: Kullanıcı önce karşısındaki fotoğraflardan birinin üzerine uzunca basıyor ve o fotoğrafın önizlemesi pop-up olarak açılıyor. Kullanıcı parmağını kaldırmadan açılan pencere üzerinden beğenme, profili görüntüleme ve paylaşma gibi eylemleri gerçekleştirebiliyor. Kullanıcı parmağını kaldırdığı anda ise önizleme penceresi kapanıyor ve bir önceki ekrana geri dönülüyor.

Yeni özellik, Instagram Android uygulamasının 7.13.0 sürümüyle birlikte geliyor. Resmi güncellemenin ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor. Ancak beklemek istemiyorsanız ilgili sürümü APK Mirror üzerinden indirip cihazınıza kurabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler