AnasayfaHaberlerİlk Orijinal Raspberry Pi Kasaları Satışa Sunuldu

İlk Orijinal Raspberry Pi Kasaları Satışa Sunuldu

Raspberry Pi cihazlarını korumaya yönelik geliştirilen ilk orijinal kasa çeşitleri satışa sunuldu.

Sahneye çıktığı ilk günden beri oldukça ilgi gören ve aksesuarları da dahil olmak üzere pazarda iyi bir yer edinen mini bilgisayar Raspberry Pi için, ilk orijinal kasa modelleri satışa çıkarıldı.

Bildiğiniz üzere açık devre olarak satılan Raspberry Pi’ler, haliyle birçok talihsiz durumlara yol açabiliyor. Bu durumun önüne geçebilmek için farklı üretici firmalar tarafından birçok Raspberry Pi kasası (kutusu) piyasaya sürülmüş durumda. Ancak an itibariyle artık Raspberry Pi’nin de kendisine ait orijinal kasa modelleri var.

Fotoğraf: Kinneir Dufort
Fotoğraf: Kinneir Dufort

Raspberry Pi Foundation tarafından geliştirilen Raspberry Pi kasaları, sökülüp-takılabilir panellerden oluşuyor. Bu da kullanıcıların devre elemanlarına rahat bir şekilde erişebilmesini sağlıyor.

3D yazıcılar ile üretilen ve sağlam plastik yapısına sahip olan kasaların fiyatı ise 8.59 dolar (yaklaşık 25 TL).

Kırmızı ve beyaz renk seçeneklerine sahip olan Raspberry Pi kasaları, şimdilik sadece ABD ve Birleşik Krallık’ta satın alınabiliyor. Ancak kısa süre içinde diğer ülkelerde de yerini almış olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler