AnasayfaTeknolojiGoogle, Uygulama-İçi Reklamlar Konusunda Kullanıcılarını Uyaracak

Google, Uygulama-İçi Reklamlar Konusunda Kullanıcılarını Uyaracak

Google, 2016 itibariyle Google Play üzerinden indirilen ve uygulama-içi reklam yayınlayan uygulamalar için kullanıcılara uyarılarda bulunacak.

Bildiğiniz üzere Google Play’de yer alan uygulamaların çeşitli gelir modelleri bulunuyor. Bunların bazıları ücretli olarak yayınlanırken; platform üzerinde uygulama-içi satın alma özelliğine sahip olan veya uygulama-içi reklam yayınlayan ücretsiz uygulamalar da bulunuyor. Dolayısıyla bu uygulamalar her ne kadar “ücretsiz” olarak lanse edilmiş olsa da reklam yayınladığı için dolaylı yoldan ücretli olarak kabul ediliyor. Google ise bu durumu daha açık hale getirmek için yeni bir uyarı sistemini aktif etmeye başlıyor.

11 Ocak 2016 tarihinden itibaren Google artık kullanıcılar mağaza üzerindeki uygulama-içi reklam yayınlayan uygulamaları indirmeden önce uyarıda bulunacak. Yani kullanıcı bir uygulamayı indirmeden önce (eğer uygulama-içi reklam varsa) uygulama ekranında o uygulamanın reklam yayınladığına dair bir ibare yer alacak.

Uygulama sayfasında ve uygulamaların sıralandığı listelerde belirecek olan yeni Reklamlar Etiketi, uygulamanın banner reklamlar, yerel reklamlar, pop-up reklamlar vs. yayınladığını göstermiş olacak.

Konuyla ilgili olarak daha fazla bilgi almak için Google’ın açıklamasını okuyabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler